Останні новини

Децентралізація в Україні не повинна зупинятися

ФОТО: архів

Про необхідність продовження реформи місцевого самоврядування ефірі Українського радіо розповів президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Очільник облради зокрема наголосив на необхідності поглиблення реформування на районному рівні, що особливо актуально там, де об’єднані громади поглинули райони:

«Продовження реформи на районному рівні, відповідно до Концепції, особливо актуально там, де об’єднані територіальні громади поглинули всю територію районів. У Харківській області, до прикладу, такими є Коломацький, Золочівський, Зачепилівський та Лозівський райони. Там, безумовно вже не потрібні районні ради та райдержадміністрації, оскільки ради об’єднаних територіальних громад та їх виконавчі органі здійснюють власні та делеговані державні повноваження».

Слайд Звіту з пленарного засідання XIX сесії обласної ради

За словами Сергія Чернова, це «питання можна вирішити в межах чинної Конституції. Більше року у Верховній Раді зареєстровано законопроект про засади адміністративно-територіального устрою України. Законопроект треба терміново приймати, оскільки питання адміністративно-територіального устрою регулюються постановою Верховною Ради УРСР, що не відповідає ані вимогам часу, ані правовій доктрині».

Далі, наголошує президент всеукраїнської Асоціації самоврядних органів, потрібно провести укрупнення районів: «Провести консультації із органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами, обговорити з громадськістю, які б повноваження доцільно передати з базового рівня громади на субрегіональний, тобто районний рівень. Коли, таким чином ми визначимося щодо розподілу повноважень, можна переходити до формування укрупнених районів та утворення органів влади на цьому рівні.

Наприклад у Харківській області не буде 27 районів, як зараз, а у рази менше. Паралельно із реформуванням районного рівня можна займатися модернізацією регіонального – обласного – рівня».

Сергій Чернов розповів, що в намірах Асоціації та її представників не зупинятися на досягнутому в реформуванні місцевого самоврядування.

Слайд Звіту з пленарного засідання XIX сесії обласної ради

«Безпосередньо опікуючись цим питанням протягом десяти років, я не одному президенту, не одному прем’єр-міністру наголошував на актуальності та необхідності проведення реформ та передачі повноважень з центру в регіони та на місця. Тож, хто б не очолював країну, хто б не керував урядом, будемо з усіма говорити про необхідність продовження реформ та процесу децентралізації, знаходити можливості упевнено рухатися уперед. Якщо ми зупинимо реформи, усі досягнення, позитивні зрушення, які відчули об’єднані територіальні громади, органи місцевого самоврядування, що долучилися до реформування і зараз мають змогу вирішувати питання, котрі роками залишались проблемними, будуть зведені нанівець.

Я готовий будь з ким вести діалог, переконувати, якщо буде потреба, аби реформування місцевого самоврядування та децентралізація в Україні не зупинялися».

Нагадаємо.