У Харкові затримали кількох керівників колоній

Двох керівників харківських виправних колоній та підприємця викрили в злочинній схемі з продажу продуктів, які постачались до державних закладів.

За словами керівника прес-центру Управління СБУ в Харківській області Владислава Абдули, масштабні розкрадання керівниками виправних установ Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у сфері продовольчого забезпечення режимних об’єктів блокувала Служба безпеки України.

Посадовці організували механізм незаконної реалізації продуктів харчування, централізовано закуплених Мінюстом для раціону засуджених. Оптові партії продовольчих товарів фігуранти справи збували через посередників для закладів роздрібної торгівлі міста.

Нелегально реалізовану продукцію посадовці списували як нібито витрачену на потреби ув’язнених. «Торгівля» велася за готівку безпосередньо з режимної території виправних колоній. За попередніми оцінками, розмір завданої державі матеріальної шкоди перевищує 0,5 млн грн.

Співробітники СБУ затримали завантажені товаром автомобілі посередників під час чергового виїзду з однієї з колоній. З двох автомобілів вилучено майже 3 тонни вкрадених продуктів.

26 листопада, під час 15 обшуків, проведених у службових приміщеннях Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, чотирьох виправних колоній та у помешканнях фігурантів справи, правоохоронці виявили гроші, одержані від оборудок. Також задокументовано нестачу відповідних товарів на складах.

Вилучені докази протиправної діяльності зловмисників. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаних посад.

Нагадаємо.