Результати перевірки психіатричної лікарні направлять до прокуратури

У Харківській обласній психіатричній лікарні №2 Барвінківського району, спалахнув скандал.

Подію під особистий контроль взяв уповноважений представник Верховної Ради з прав людини.

Як розповіли в прес-службі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: «Співробітники лікарні закрили п’ятьох пацієнтів і медичного працівника в неопалюваному приміщенні і протримали там з ранку і до 15.00 годин. Коли людей виявили – вони боялися повертатися в відділення, побоювалися, що їх будуть бити. Один з пацієнтів – незрячий, був в тапочках на босу ногу і трясся від холоду».

Після надзвичайної пригоди медустанову перевіри. Зокрема з’ясувалося, що з 56 осіб, які лікуються в психіатричній лікарні, за документами проходить лише 41.

Під час перевірки старша медсестра повідомила, що наразі деяких пацієнтів виписали, а інших відправили в лікувальну відпустку. Проте, жодних документів з цього приводу, жінка не надала.

Також, з’ясувалося, що у пацієнток жіночого відділення медперсонал часто вимагає гроші на «потреби лікарні».

«Також зафіксовані неналежні умови перебування: в чоловічому відділенні немає гарячої води, ліжка з панцирної сіткою, матраци та постільну білизну поганої якості, пацієнти не виходять на прогулянки і не мають вільного доступу до питної води», – відзначили перевіряючі.

Протокол з результатами перевірок психіатричної лікарні буде направлений в Харківську обласну прокуратуру.