На Харківщині тривають перевірки в місцях торгівлі хвойними деревами

На сьогодні правоохоронці виявили 21 порушення порядку реалізації дерев хвойних порід. Вилучено 54 ялинки на загальну суму більше 13 тисяч гривень.

До  перевірок разом з поліцейськими залучаються представники Державної екологічної інспекції Харківської області та Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У цьому році під час рейдів за фактами виявлених порушень поліцейські склали 18 протоколів за ст. 160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) та 3 протоколи за ст. 159 (порушення правил торгівлі на ринках) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правоохоронці перевіряють товарно-транспортні накладні, наявність на кожному дереві бирки. Якщо ялинки привезені з інших регіонів, повинен обов’язково бути карантинний сертифікат про проходження радіологічного контролю.

У разі відсутності у продавця ялинок документів, що доводять законність їх придбання, у відношенні нього екологами складається протокол про адміністративні правопорушення. Дії правопорушників також можуть бути кваліфіковані за ст. 246 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Нагадаємо.