На Харківщині немає потреби відкривати лікарні другої черги

Кількість пацієнтів, які перебувають у стаціонарах опорних лікарень Харківської області недостатня, щоби відкривати другу чергу медзакладів.

Про це на брифінгу 11 серпня заявив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук.

Загалом в лікарнях регіону, визначених для лікування пацієнтів з COVID-19, перебуває 518 пацієнтів: з них 265 в обласній дорослій лікарні й ще семеро у дитячій. 86 пацієнтів у Диспансері радіаційного захисту, інші — у міських та районних лікарнях в області. Така кількість хворих не вимагає відкриття другої хвилі опорних лікарень.

Зараз у Харкові готують відділення міських лікарень, куди переводитимуть пацієнтів з інфекційної лікарні на долікування.

Також 7 пацієнтів-дітей знаходяться в обласній дитячій інфекційній лікарні, 86 хворих – у диспансері радіологічного захисту населення. Інші пацієнти знаходяться в медичних закладах, які визначено опорними, міста Харкова та районів області.

Готується проєкт створення нового реанімаційного відділення в обласній клінічній інфекційній лікарні. Відділення відповідатиме всім сучасним нормам та буде розраховано на 20 ліжок.

З початку пандемії COVID-19 у Харківській області захворіло 404 медичних працівники, більшість з яких вже одужали.

«Носіння масок, дотримання соціальної дистанції, а також обмеження пересування у громадському транспорті без необхідності – це ті вимоги, які пропагує міністерство для обмеження розповсюдження коронавірусної інфекції», – сказано у повідомленні.

Нагадаємо.