Місто Харків та кілька районів області увійшли до «червоної» зони

В Україні змінили розподіл по карантинних зонах, «червону» значно розширили.

Починаючи з 19 жовтня, міста Харків та Люботин, а також Богодухівський, Лозівський та Первомайський райони переходять до «червоної» зони.

Відповідне рішення про віднесення територій до «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки прийнято 15 жовтня на засіданні Державної комісії ТЕБ та НС.

У «червоній зоні», окрім протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, діятимуть додаткові обмеження, які набирають чинності 19 жовтня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що навчальний процес необхідно завершити, учнів відправити на канікули.

Крім того, закриваються для відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установи і заклади, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Заклади дошкільної освіти не закриватимуться.

Як повідомили на сайті Харківської міськради, роботу транспорту у місті зупиняти не будуть. Працюватимуть метро, ​​наземний електротранспорт, маршрутні таксі міська влада зупиняти не буде.

Правоохоронні органи слідкуватимуть за жорстким дотриманням масочного режиму і соціальної дистанції городян.

Крім Харкова до червоної зони карантину в Україні внесли Полтаву, Суми, Чернівці, Чернігів, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ та Сєвєродонецьк.

Відзначимо, що червона зона характеризується сплеском захворювань і завантаженістю ліжок понад 75% протягом п’яти днів поспіль. У таких регіонах в 5 разів перевищено середній по країні рівень захворюваності (на 100 тис. населення за 14 днів)

Обмеження діятимуть з понеділка, 19 жовтня, протягом двох тижнів.

Нагадаємо.