Останні новини

Всеукраїнський день психолога

Психологія – це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини.

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.

На початку нового століття було прийняте рішення про впровадження нової спеціальності в Україні – «лікар-психолог». Завданням та обов’язком  лікаря-психолога є діяти згідно з чинним законодавством України про охорону здоров’я та з нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління і закладів охорони здоров’я; здійснювати психопрофілактику серед людей груп ризику, психодіагностику та лікування хворих соматичного і психічного профілю спільно з відповідними лікарями-спеціалістами, психологічну реабілітацію із застосуванням спеціальних методик.

Таким чином, в Україні існують три достатньо потужних, але дуже різних за підготовкою та компетенцією фахівців: практичний психолог, психолог та лікар-психолог, які однаково сьогодні претендують і надають допомогу людям з вадами психічного здоров’я.

Через стрімку популярність професії, факультети з підготовки професійних психологів є в більшості вищих навчальних закладів України.

Нагадаємо.