Восени стартуватиме підготовка до ЗНО-2020

За попередніми підрахунками цьогоріч збільшилася кількість випускників.

За декілька років відбудеться статистичне зменшення абітурієнтів, а потім – знову збільшення. Сьогодні навчається близько 180 000 студентів. Іноземних студентів понад 22 000. Це найбільша кількість в Україні, і третина від усіх іноземців, які навчаються в Україні.

Також, фахівці стверджують, що цьогоріч кардинального подорожчання вартості навчання не відбудеться.

Вартість змінюється залежно від рівня інфляції, а її сьогодні майже немає. Навіть з однієї і тієї ж спеціальності вартість навчання дуже різна.

Наприклад, право вартує від 10 000 до 40 000 гривень за один рік навчання. На сьогодні єдиних підходів у формуванні вартості навчання немає.

Є відповідні нормативні документи, відповідно до яких у вартість навчання закладаються такі видатки, як оплата праці викладачів, витрати на ЖКГ та інші. Сьогодні дуже гостра конкуренція за абітурієнта, тому не завжди ці вимоги сьогодні враховуються.

За словами освітян, якщо у міністерстві будуть розуміти, що ми зможемо оновити підручники і програми для школярів, то, можливо, і встигнемо розробити тести для ЗНО за новою редакцією правопису. Але змінити підручники для всіх одинадцятикласників за рік неможливо.

Нагадаємо.