У Харкові обговорили проблему торгівлі людьми

Протягом 2015-2019 років статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, надано близько 70 жителям Харківської області.

Питання протидії торгівлі людьми обговорили під час круглого столу за участі представників органів влади, громадських організацій, Нацполіції, служби зайнятості.

За словами експертів, українцям не вистачає елементарних знань, як протидіяти цій ситуації і не потрапляти в умови «рабства».

Зараз ця проблема особливо актуальна, адже українці стали частіше виїжджати за кордон, і частіше стають жертвами трудової експлуатації – коли, відібравши документи, людей змушують безкоштовно працювати  у неналежних умовах.

По кількості країн, які лідирують у трудовій експлуатації, перше місце – Казахстан, друге – Польща і третє – Російська Федерація. Стосовно вікової категорії – громадян, які потрапляють у ситуації торгівлі людьми – люди середнього віку – від 30-40 років.

За словами Ольги Аверіної, радниці Міністерства соціальної політики України з питань ВПЛ, на сьогодні ми маємо таку проблему як наркокур’єри.  Наразі з України в Російській Федерації знаходяться 1283 особи, які були примушені до цієї діяльності, переважна більшість з них мають статус внутрішньо переміщених осіб або мали статус біженця на території Росії.

Щодо працевлаштування за кордоном, чимало людей звертаються до центрів зайнятості.

Державна служба зайнятості, зокрема, Харківська, сприяє у працевлаштуванні в єдину країну світу –  Ізраіль. Сьогодні на рівні Державної служби зайнятості і Ізраілю підписано відповідну угоду.

Також у центрах зайнятості інформують про посередників на ринку праці, які працюють легально, тобто мають ліцензію Міністерства соцполітики України на діяльність з працевлаштування українців за кордоном.

Нагадаємо.