Програму освітніх грантів презентують у Харкові

12 квітня харківські вчені, викладачі, студенти, представники громадськості зможуть ознайомитися з Програмою академічних обмінів Фулбрайта.

Захід проведуть Програма Фулбрайта в Україні та представництво Інституту міжнародної освіти в Україні.

Інформаційний день відбудеться в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна та складатиметься з двох сесій:

  • «Можливості програми Фулбрайта для українських дослідників, викладачів і магістрів. Гранти та стипендії на проведення досліджень або навчання в магістратурі в США. Практичні поради з підготовки конкурсних документів, вимог до учасників, грантових умов»;
  • «Можливості програми Фулбрайта для студентів та молоді» для представників рад молодих вчених, студентських та молодіжних громадських організацій.

Запрошені лектори розкажуть про стипендії для проведення досліджень в університетах США, стипендії для навчання на магістерських програмах в університетах США для студентів старших курсів і випускників вузів, про запрошення американських фахівців в освітні і наукові установи, а також нададуть практичні поради.

Програма Фулбрайта – програма освітніх грантів, заснована в 1946 році і висунута колишнім сенатором від штату Арканзас Джеймсом Вільямом Фулбрайта. Фінансується держдепартаментом і адмініструється Інститутом міжнародної освіти.

Є найбільшою з фінансованих урядом США міжнародних обмінних програм в галузі освіти. З часу заснування Програми майже 50 тисяч іноземних вчених проводили дослідження або викладали в університетах США та понад 50 тисяч американських вчених займалися аналогічною діяльністю за кордоном.

За час існування програми в Україні – з 1992 року – понад тисячу українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; більше 700 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займалися науковою роботою.

Довідово. Програма Фулбрайта щорічно надає близько 8000 грантів, в тому числі близько 800 – вченим, які приїжджають в США з інших країн. Зараз програма діє більш ніж в 160 країнах світу. 43 випускника програми Фулбрайта отримали Нобелівські премії і 78 стали лауреатами Пулітцерівської премії.

Нагадаємо.