Конкурс міні-грантів для розбудови медико-санітарної допомоги на Харківщині

З 28 березня по 12 травня прийматимуться заявки на отримання медичних грантів.

Засідання Ради партнерів-бенефіціарів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» відбулося у Будинку рад за участю голови Харківської обласної ради, голови Ради партнерів-бенефіціарів Сергія Чернова.

Під час заходу учасники затвердили проектну документацію на участь у конкурсі міні-грантів в рамках виконання проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», методику оцінювання проектних заявок, склад конкурсної комісії та строки проведення конкурсу.

Як повідомив голова облради Сергій Чернов,  у 2019 році передбачається надання десяти міні-грантів для розбудови ефективної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області. Максимальна сума кожного гранту з обласного бюджету  –  300 тисяч гривень.

«Ці кошти можна витратити на впровадження стратегічних планів розвитку первинної медицини, зміцнення кадрового потенціалу, додаткової освіти медичних працівників, для підвищення якості медичних послуг населенню. Також заклад може придбати нове обладнання, яке покращить доступ до сучасних методів діагностики», –  зазначив Сергій Чернов.

Всю підготовчу роботу  заплановано виконати до кінця травня, щоб визначити переможців та передати субвенцію з обласного бюджету на місця для початку реалізації проектів вже у червні, й підвести підсумки та звітувати про їх впровадження – у грудні.

До участі в конкурсі запрошуються:

  • центри первинної медико-санітарної допомоги, які уклали договори з Національною службою здоров’я України;
  • центри первинної медичної допомоги, які є некомерційними підприємствами та комунальною власністю громад,
  • органи місцевого самоврядування, на території яких функціонують заклади первинної ланки медицини.

За словами координаторки грантової програми Галини Пронькіної, оцінювання проектних заявок буде здійснено у два етапи:

 «На першому етапі – технічна оцінка заявників на предмет відповідності відбірковим критеріям Проекту. На другому етапі проводиться оцінювання проектних заявок Конкурсною комісією, згідно з критеріями відбору та методикою, затвердженою Радою партнерів-бенефіціарів».

Голова облради підкреслив, що якщо конкурс покаже ефективні результати, методику візьмуть за основу й ініціюють з наступного року аналогічний конкурс впроваджувати вже обласною радою.

«Вважаю, це буде стимулювати органи місцевого самоврядування, центри надання первинної медичної допомоги, ініціативні групи брати участь у таких проектах та залучати додаткові кошти для ремонту будівель, закупівлі нового обладнання, навчання фахівців та створення умов для їх роботи. Це перспективний напрям, який, впевнений, буде працювати багато років і зробить чимало корисного на Харківщині, й згодом може бути розповсюдженим на всю країну», – сказав Сергій Чернов.

Заявку на грант та конкурсну документацію можна подати з 28 березня до 12 травня  2019 року до 24:00 за місцевим часом.

Визначення переможців – до 22 травня 2019 року.

Термін реалізації міні-грантів:  червень-листопад  2019 року.

Детальна інформація щодо умов участі, критеріїв відбору, процедури подання заявок міститься в Порядку проведення конкурсу міні-грантів у рамках виконання Проекту  «Ефективна первинна медицина в громаді», затвердженого рішенням обласної ради 28 лютого 2019 року.

 Довідково. Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом. Координатор проекту – Харківська обласна рада.

Нагадаємо.