«Північне сяйво» над Україною

Фото: Valentine Treshchun

У низці областей України – Харківській, Чернігівській, Київській, Львівській та Одеській мешканці спостерігали рожево-червоне небо.

Повідомлялося, що люди могли бачити явище, яке має назву “Аврора”.

Варто зазначити, що наприкінці вересня рідкісне явище вже бачили у Богодухівському районі Харківської області.

Як написав на своїй сторінці в Фейсбук, астроном та лектор Харківського планетарію Володимир Кажанов, полярні сяйва були в Україні рідкісними явищами за останні 100 років, однак, за прогнозами, їх можна буде спостерігати частіше.

«Для нашої країни це взагалі рідкісне явище! Дивитись треба в північну сторону неба. Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши знімання з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола», – написав Володимир Кажанов.

ФОТО: NASA
Корональна діра по центру

Причиною небесного сяйва називають корональну діру на Сонці.

Довідково. Повідомляється про потужну геомагнітну бурю, пов’язану з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому.

Нагадаємо.