На Харківщині зросла кількість першокласників

В цьому році на Харківщині функціонували 747 шкіл, в яких навчалися 244, 8 тисячі учнів. Це на 5,7 тисячі більше, ніж у минулому році.

За даними освітян, цього року було набрано майже на 6% учнів більше. В наступному навчальному році також планується збільшення кількості «першачків». Крім того, в цьому році був скасований відбір в перші класи, в зв’язку з чим до шкіл пішло багато непідготовлених дітей.

Цього року була проведена масштабна робота з підготовки педагогів для «першачків». Зокрема вже підвищили кваліфікацію три тисячі педагогів, які повноцінно вміють працювати з учнями за програмою «Нової української школи».

З новацій наступного навчального року – науковий ліцей в старшій школі. В старшій школі вже не буде закріплення учня за мікрорайоном, це стосується тільки початкової та середньої шкіл. Якщо діти вибирають той чи інший профіль навчання, вони мають право вступити в цей науковий ліцей.

На даний момент в області функціонують 246 закладів з інклюзивним навчанням і вихованням. В інклюзивних класах навчаються 635 дітей з особливими освітніми потребами, працює 381 асистент вчителя (вихователя). Також на Харківщині працюють 29 інклюзивних ресурсних центрів, створено 24 ресурсні кімнати, 25 медіатек.

Майже для 12 тисяч 11-класників пролунав останній дзвоник і 21 тисяча учнів закінчать дев’ятий клас.

Випускні вечори на Харківщині заплановані на 26, 27 і 28 червня. До цього часу ті, хто здає ЗНО, вже отримають оцінки, і на випускних вечорах отримають документ про завершення загальної середньої освіти.

Нагадаємо.