Квітень став найхолоднішим місяцем за останні 17 років

Харківський регіональний центр з гідрометеорології навів метеорологічні підсумки квітня.

Головною особливістю минулого місяця стало те, що він виявився найхолоднішим за останні 17 років з середньою температурою +8,3° (при нормі +9,7°). Холоднішим був квітень тільки у 2003 році із середньомісячною +6,2°.

Часто спостерігалися заморозки як на поверхні грунту, так і у повітрі. Мінімальна температура становила -3,9° (5 квітня), максимальна +21,4° (30 квітня).

Третя декада місяця була досить вітряною та нестійкою з максимальним поривом 21 м/с (23 квітня), який відбувся під час проходження грози. Всього за місяць трапилося 2 дня з грозою і 5 днів з туманами. Опадів випало 42 мм, що приблизно на 30% більше норми, та й вони по місту розподілилися нерівномірно. В окремі дні спостерігалося випадіння снігової крупи.

Найбільше зволоження отримала північно-західна частина міста.

значення середньомісячної температури і кількості опадів по метеостанціях області

Також, за даними Харківських синоптиків у найближчі 2 доби на Харківщині очікується прохолодна погода без істотних опадів.

4 травня: Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер західний, 7 — 12 м/с; вранці та вдень пориви 15 — 20 м/с. Температура повітря вночі 4 — 9° тепла, вдень 12 — 17°. По місту: без істотних опадів. Температура повітря вночі 4 — 6° тепла, вдень 13 — 15°.

5 травня: Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер південно-західний, 7 — 12 м/с. Температура повітря: вночі 2 — 7° тепла, на поверхні грунту місцями заморозки, вдень 15 — 20°.

Нагадаємо.