Екологи заговорили про ймовірність кліматичної катастрофи

Міжнародна група вчених з’ясувала, що в Гренландії за останні десятиліття значно прискорилися темпи танення льоду. Причиною є глобальне потепління, викликане антропогенними викидами парникових газів.

Дослідники з’ясували, що на початку 1990-х років висота крижаних шапок в Гренландії змінювалася незначно, однак з 2003-го вона стала стрімко зменшуватися. Обсяги льоду скорочуються в західній, північно-західній і південно-східній частині льодовикового щита, в той час як на півночі товщина залишається більш стабільною.

За словами вчених, це демонструє високу чутливість льодовиків Гренландії до антропогенного зміни клімату. Тала вода, що стікає в Атлантичний океан, впливає на циркуляцію води в ньому, а також сприяє підвищенню рівня моря.

За думкою доктора геолого-мінералогічних наук Володимира Полеванова,  людсту загрожує глобальне похолодання. Зараз Сонце знову різко знижує свою активність. Уже кілька років плями на ньому періодично повністю зникають. Причини не зовсім ясні. Зрозумілим є одне: настає новий «Маундер», тобто малий льодовиковий період, який  вже був в недавній історії людства в 1645 – 1715 роки.

Ми живемо в епоху, в якій закінчується мідлкдниковий період і починається час «великого похолодання». Наочне підтвердження тому – мінливий на наших очах клімат. Кардинально змінилися повітряні потоки, надовго зависають циклони і антициклони, все більше аномальних погодних катаклізмів …

На щастя, обледеніння на планеті відбудеться не одномоментно, на це підуть тисячі і тисячі років. Першими глобальне похолодання відчують в Північній Америці. Вже відчувають. Останні роки все частіше повідомляють про руйнівні урагани, рекордні морози та снігопади у США.

Найсвіжіший приклад: в кінці листопада по ряду американських штатів вдарила потужна снігова буря. Її вже назвали бурею століття.

А десь стає спекотніше, як в Каліфорнії. Або в Гренландії, де почалися пожежі, уявляєте? У Гренландії! Їх там ніколи раніше не було. Небезпечні погодні явища – цунамі, смерчі, тайфуни, повені – стають частіше, масштабніше. Це і називається глобальна зміна клімату.