У Харківському літературному музеї презентують книги про Голодомор

Захід відбудеться 21 листопада і присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

У програмі вечора – спогади письменників про Голодомор 1932-1933 років та презентація видань Українського інституту національної пам’яті.

Харків’янам представлять такі книги:

  • «По той бік себе. Соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій». Автор розглянула методи радянської влади, з’ясувала їх вплив на світосприйняття українського суспільства, показала механізми формування радянської ідентичності, запропонувала шляхи подолання психологічних і соціальних проблем на сучасному етапі.
  • «Людяність у нелюдяний час». Книга присвячена благодійникам, які у 1932-1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував. У виданні представлена ​​інформація про більш ніж 180 осіб часів Голодомору, прізвища та імена яких встановлені за документальними даними та усними свідченнями.
  • «Репресовані щоденники. Голодомор 1932-1933 років в Україні». Автори книги – селянин, вчителька, студент, партієць, які робили свої нотатки в надії на те, що їх прочитають тисячі людей.
  • «Анастасія Лисивець. Скажи про щасливе життя». В основі збірки – спогади про Голодомор. Твір писала у 1970-1980-тих роках минулого століття сільська вчителька «в шухляду», без надій на прижиттєве опублікування.

Під час презентації книги роздаватимуть безкоштовно.

Нагадаємо.