Театр дітей «Тимур» відсвяткував 45-річчя

Урочистості, присвячені 45-річчю зразкового театру дітей «Тимур ім. В. Сідіна», пройшли у Муніципальному центрі культури та аматорського мистецтва.

На святковий захід були запрошені представники Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України та театральної спільноти Харкова, керівники дитячих аматорських театральних та циркових колективів міста та області, вихованці театру, «тимурівці»  різних поколінь.

Після завершення урочистої частини відбувся показ вистави «Диво» за однойменним бестселером Дж. Палассіо. Режисер вистави – дочка засновника театру Варвара Сідіна, автор п’єси – його дружина Олена Сідіна.
Довідково. Зразковий театр дітей «Тимур ім. В.Сідіна» був заснований у 1976 році (до 1979 року носив назву театральної студії «Сорванцы», на базі якої він був створений; почесне звання «зразковий» отримав у 1987 році). Першими акторами театру були діти із неблагополучних сімей. Багатьом із них театр повернув віру та надію. Вихованці театру, допомагаючи собі, допомагали й іншим. Тому в 1979 році театр змінив назву і став називатися «Тимур».

За роки творчої діяльності «Тимур» поставив понад 80 вистав, багато з яких було зіграно на сцені до 50 разів. У репертуарі театру безліч нових, сучасних постановок, залишилися вистави й минулих років – «Зелений прапор надії» та «Будь ласка, живи».

Нагадаємо.