Стартував Міжнародний хоровий фестиваль імені В’ячеслава Палкіна

У культурному заході беруть участь 25 провідних хорових колективів з України, а також Данії, Німеччини, Італії, Молдови, Нідерландів та Еквадору.

У рамках фестивалю пройдуть хоровий марафон, концерти за участю симфонічного оркестру та відомих солістів, майстер-класи хормейстерів та хорові імпровізації. Крім того, з нагоди 85-річчя від дня народження видатного хорового диригента В’ячеслава Палкіна був започаткований перший Міжнародний конкурс хорових диригентів, у якому візьмуть участь 18 хорових диригентів із різних міст України, Китаю та Латвії, оцінюватиме яких  журі європейського рівня.

Конкурс проходитиме в три тури – жеребкування, яке визначить порядковий номер конкурсанта та номер хорового концерту Тараса Кравцова «Хорові акварелі» для виконання. Вісім найкращих виконавців пройдуть у другий тур, де оберуть один твір за власним бажанням із запропонованої програми та один обов’язковий твір Миколи Леонтовича «Дударик», за краще виконання якого наприкінці конкурсу голова Всеукраїнського хорового товариства ім. Миколи Леонтовича (Київ) Олександр Тарасенко  присудить спеціальний приз. У третьому турі пройдуть репетиція та виступ у концерті з хором та оркестром Харківської філармонії. Другий тур визначить чотирьох лауреатів, а третій – володарів премій (перша – 1500 євро, друга – 1000 євро, третя – 800 євро).

3 грудня в Органному залі Харківської філармонії відбудеться пресконференція фестивалю за участю оргкомітету та членів журі.

З детальною програмою фестивалю можна ознайомитись тут.

Міжнародний хоровий фестиваль імені В’ячеслава Палкіна проходитиме до 5 грудня.

Довідково. В’ячеслав Сергійович Палкін – хоровий диригент, педагог, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. Почесний громадянин Харкова. Засновник академічного хору Харківської філармонії та Народної чоловічої хорової капели Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 50 років керував хоровими колективами, які стали лауреатами різноманітних міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Нагадаємо.