Останні новини

Місцеві бюджети Харківщини значно поповнили газовидобувні підприємства

Обласний бюджет  поповнено на 144 млн. грн. за рахунок податку на користування надрами для видобування природного газу, газового конденсату та нафти.

Зарахування 5% рентної плати до місцевих бюджетів сприяє розвитку місцевих громад, на території яких добувають нафту і газ.

Найбільші рентні виплати отримали бюджети в Краснокутському та Балаклійському районах. Відповідно на 24,6 млн.грн. і  30,1 млн. грн. рентних виплат від газовидобувних компаній. Зокрема, у  Балаклійському районі найбільше податку зараховано до бюджету с. Шебелинка – 3,4 млн. грн. рентних виплат з початку року. Саме в Шебелинці знаходиться одне з найбільших родовищ природного газу в країні і Шебелинський газопереробний завод “Укргазвидобування”.

Завдяки децентралізації ренти багато населених пунктів отримали неабиякі можливості для свого розвитку. У регіоні ремонтують дороги, оновлюють будівлі суспільного значення, закуповують нове медичне обладнання для медичних установ та транспорт, посилюють енергоефективність шкіл і лікарень, створюють спеціальні програми для мешканців.

У віддалених районах і селищах поліпшується якість життя – і ці зміни з’явилися лише протягом року, коли почали отримувати ренту. Аналітики відзначають, що в порівнянні з минулим роком отримані рентні кошти в деяких селах і селищах виросли вдвічі. Багато населених  пункти вперше отримують ренту цього року, адже розвідка на родовищах закінчена і видобуток вуглеводнів тільки починається.

Всього до державного та місцевих бюджетів України з початку 2019 року надійшло 18,2 млрд.грн. рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. 95% цієї суми отримав Державний бюджет. Решта 5% рентних надходжень розподіляється в обласні, районні та сільські бюджети.

Нагадаємо