50% полуниці Україна експортує до Польщі

На даний момент ціна на полуницю достатньо висока, варто очікувати на її зниження протягом найближчих двох тижнів по мірі збільшення її пропозиції на українському ринку.

Не зважаючи на те, що цього року старт ягідного сезону був трішки із запізненням, в порівнянні з попередніми роками через тривалі низькі температури повітря, очікування щодо врожаїв даної ягоди оптимістичні, – повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

В Україні виробляється близько 55-60 тис тонн полуниці в рік. При цьому, близько 88% виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб та часткову подальшу реалізацію на ринках. Відповідно лише 12% полуниці виробляється на підприємства різних розмірів.

Минулого сезону обсяги виробництва полуниці були скорочені через заморозки навесні 2020 року. Цього року, станом на середину травня, насадження полуниці не постраждали від заморозків, тому при сприятливих подальших погодних умовах цього року очікуються більша пропозиція на ринку.

В Україні присутні як експортні, так і імпортні поставки полуниці, але вони відбуваються в різні періоди у відповідності з сезонністю власного українського виробництва. При цьому експортні поставки полуниці значно перевищують імпортні.

Так, в 2020 році було експортовано 2,7 тис тонн даної ягоди, при цьому імпортовано 0,6 тис тонн. В 2019 році розбіжність була ще більшою: 3,9 тис тонн проти 0,1 тис тонн. Основними покупцями української полуниці були європейські країни, левову частку серед яких займають поставки в Польщу (в 2020 році – 53%).

Нагадаємо.