Жінка намагалась вивезти з України старовинні ноти

Переміщення через митний кордон України нотних творів друку, яким більше 100 років, без дозвільних документів виявили в пункті пропуску «Гоптівка».

Громадянка РФ перетинала митний кордон в якості пасажирки автомобілю «CHERY QQ», який рухався смугою спрощеного митного контролю «зелений коридор» в напрямку Російської Федерації . Під час усного декларування заявила про відсутність товарів, заборонених до переміщення або таких, які підлягають обов’язковому декларуванню.

В ході проведення митного огляду багажу громадянки за допомогою рентгенівського транспортерного інтроскопу «RAPISCAN-62», було виявлено нотні друковані вироби.

Так, на самому дні поліетиленової клітчатої сумки синьо-червоного кольору, під особистими речами, пасажирка провозила 30 нотних творів друку орієнтовно виданих з 1880 по 1930 роки.

Відповідно до положень законодавства України, для вивезення культурних цінностей, особа повинна мати свідоцтво встановленого зразка.

Але при здійсненні митного контролю громадянка не надала жодних дозвільних документів на право переміщення через кордон України нотних творів друку.

У відношенні громадянки складено протокол, ноти вилучено.

Нагадаємо.