Завтра Хрещення Господнє. Харків’ян охоронятимуть рятувальники та волонтери

За безпекою під час Водохресних купань будуть стежити 297 рятувальників. Також, організовано 105 спеціальних рятувальних постів та задіяно 26 одиниць рятувальної техніки.

За інформацією ГУ ДСНС, на рятувальних постах чергуватимуть 190 представників місцевих органів влади та волонтерів.

Рятувальники попереджають, що пірнати треба тільки в спеціально відведених місцях під наглядом медиків і рятувальників. Перед входом у воду потрібно розігріти тіло, голову краще не мочити.

Не рекомендується перебувати у воді більше однієї хвилини і плавати. Особливо обережними слід бути при купанні дитини. А після купання треба випити гарячого чаю.

Довідково. 19 січня християни відзначають одне із великих свят – хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара». В народі це свято називають Йордана або Водохреща. Вважається, що саме цього дня, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Тому цього дня святять воду. Потім її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.