У Харкові в пологовому будинку №2 померли дві хворі на коронавірус породіллі

У соцмережах шириться повідомлення чоловіка однієї з породіль, який зазначає, що обидві жінки хворіли на коронавірус.

У Харківській міськраді назвали причину смерті двох породіль у пологовому будинку. Смерть жінок настала від легеневої недостатності, а не від коронавірусу.

За словами заступниці Харківського міського голови Світлани Горбунової-Рубан, пологовий будинок №2 – спеціалізований, де є можливість надавати допомогу хворим жінкам в окремих боксах. Тому цей заклад був зареєстрований як такий, що може надавати допомогу хворим на коронавірус жінкам.

Горбунова-Рубан зазначила, що перша жінка, якій було 36 років, поступила на 39-му тижні, у неї були другі пологи. У жінки діагностували коронавірус. Її почали лікувати від ковіду, але, на жаль, її стан був такий, що довелося робити кесарів розтин. Народилася здорова дитина.

«На жаль, стан матері, яка хворіла ковідом, був тяжким. І до операції, і після операції були періоди панічних атак, – сказала вона. – Але, незважаючи, що були прийняті всі заходи, на жаль, ця жінка померла 9 квітня о 00:23 вночі у другому пологовому будинку».

Друга хвора на коронавірус, 25-річна жінка, перебувала в лікарні місяць. На 36-му тижні вагітності жінці зробили кесарів розтин. Дитина народилася живою та здоровою 5 квітня вранці, її передали батькові. У цей же день о 18:25 жінка померла.

Горбунова-Рубан підкреслила, що жінки померли не від коронавірусу, а від легеневої недостатності. Супутніх патологій у них не було.

Зараз в пологовому будинку №2 залишається одна хвора на COVID-19 жінка, стан якої важкий. У Харкові в міському пологовому будинку з підтвердженим коронавірусом лікуються 36 жінок. Із підозрою на коронавірус – 3 вагітні жінки. Із загальної кількості хворих жінок 5 – на кисневій підтримці, 1 жінка – у важкому стані.

Нагадаємо.