Штрафи за незаконну вирубку хвойних дерев

 

З початку 2019 штрафи за незаконну вирубку та продаж хвої зростуть втричі. Так, з 1 січня розмір стягнення стартуватиме від 1,5 тисячі до 6 тисяч грн.

До кінця 2018 року розмір штрафу залишається колишнім. За незаконну вирубку хвойних дерев віком до 41 року і діаметром стовбура від 10 до 18 см передбачений штраф від 453 до 2055 грн.

Наразі співробітники Держекоінспекції спільно із силовиками проводять операцію з контролю за незаконним вирубуванням «Новорічна ялинка». Фахівці перевіряють ліси і точки продажу хвойних дерев на легальность.

На кожному дереві повинна висіти спеціальна бирка з номером і штрих-кодом. Перевірити інформацію про дерево можна за допомогою звичайного смартфона, скачавши спеціальну програму, яку розробили в Державному агентстві листяних ресурсів. Номера бирок та штрих-кодів занесені в єдину базу Державного агентства лісових ресурсів.

Щодо ціни на ялинку, за прогнозами на ринках вона стартуватиме від 80 гривень. Харків’яни можуть придбати лісову красуню ще дешевше в державних лісгоспах. Цього року там планують продавати новорічні дерева в середньому по 42 гривні. У минулому році лісгоспи продавали ялинки по 47-50 гривень.