Останні новини

У Харківській області розпочинається щорічна операція «Новорічна ялинка»

Інспектори виявлятимуть незаконні вирубки та контролюватимуть перевезення новорічних ялинок, що продаватимуть в місті.

За даними Державної екоінспекції в Харківській області, головною метою операції є охорона хвойних насаджень від незаконної вирубки.

Екологи перевірятимуть, також, законність реалізації та придбання ялинок на території міста та області.

До операції залучають працівників лісової охорони, органів внутрішніх справ, громадських інспекторів з охорони довкілля, повідомили у Державній екологічній інспекції в Харківській області.

Екологи попередили керівників лісогосподарських підприємств, ринків, інших торгівельних майданчиків, власників хвойних розплідників, організаторів ярмарок про дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

Згідно зі статтею 65 КУпАП, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, їхнє перевезення, зберігання караються штрафом у розмірі від 510 до 1020 грн щодо громадян і від 2550 до 5100 грн – посадових осіб.

За шкоду, заподіяну внаслідок самовільної рубки насаджень, розраховуються збитки.

Відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують їхню законність, тягне за собою штраф від 510 до 1700 грн з конфіскацією об’єктів.

Нагадаємо.