Підприємці знову вийшли на протест

Учасники акції біля Харківської облдержадміністрації виступають проти фіскалізації для фізичних осіб — підприємців.

Протестувальники принесли плакати та прапори «ФОП — основа нації. Ні фіскалізації», «Не чуєш ФОПів — втрачаєш рейтинг» та інші.

Акції на підтримку підприємців, ФОПів відбуваються у всіх областях. Мета: донести до влади, що фіскалізація ФОПів — це зайве адміністрування, навантаження, який мікро- і малий бізнес не може потягнути.

Перед будівлею Чернівецької ОДА близько сотні підприємців вийшли на пікет.

За словами мітингувальників, запровадження касових апаратів тягне фінансові втрати для підприємців.

Протестувальники вимагають скасування законів про фіскалізацію та ухвалення законопроєкту, який задовольнить малий бізнес.

«Експерти оцінюють, що буде мінімум 20% здорожчання цін на весь товар через фіскалізацію. Тому що підприємці змушені будуть вести звітність, користуватися послугами бухгалтера, платити за РРО, його обслуговування, платити за касовий апарат та його обслуговування. До того ж підприємці не застраховані від штрафів через помилки», – зазначають у профспілці підприємців.

ФОТО: Суспільне

Довідково. З 2022 року набрав чинності закон про обов’язкове використання касових апаратів для ФОПів. Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним. У випадку невикористання РРО передбачені штрафи.

Нагадаємо.