Обережно: небезпека на кризі

З настанням зимових холодів багато людей виходять на замерзлі водойми для риболовлі, прогулянок або зимових видів спорту.

Однак, служби порятунку застерігають: лід може бути небезпечним, і нехтування простими правилами безпеки може коштувати життя.

22 грудня на Харківщині провалившись під лід, загинув рибалка, 25-річний мешканець селища Соніно Великобурлуцької громади. Він пішов рибалити на місцевий ставок зранку і до вечора не повернувся. Водойма була вкрита кригою, проте через коливання температури навколишнього середовища вона не набрала достатньої міцності. Водолази Харківської обласної комунальної аварійно-рятувальної водолазної служби вилучили тіло потопельника з водойми.

Експерти наголошують: безпечна товщина льоду для пішоходів становить не менше 10 см, а для ковзанярів – 15 см. Особливо небезпечними є місця біля берегів, під мостами та в районах з підводними течіями, де лід може бути значно тоншим.

Раптове потепління навіть серед зими робить лід крихким і нестабільним. Виходити на такі водойми категорично не рекомендується.

Якщо ви опинилися на кризі, важливо бути обережним. У разі провалу під лід головне — не панікувати. Спробуйте розкинути руки на поверхні, щоб не занурюватися далі, і обережно відповзайте до місця, звідки прийшли.

У разі, якщо хтось поруч провалився, не варто самостійно наближатися до нього. Використовуйте довгу палицю, мотузку або викличте рятувальників.

Щороку з необережності на кризі трапляються десятки випадків із трагічними наслідками. Дотримання простих правил безпеки допоможе уникнути трагедій цієї зими.

Нагадаємо.