Упродовж минулої доби підрозділи Служби порятунку 30 разів залучалися до ліквідації пожеж, пов’язаних з горінням сухої трави, торішнього листя, очерету та сміття.
За даними ГУ ДСНС України в Харківській області, їх загальна площа склала близько 7 га.
Переважна більшість таких пожеж трапляється через легковажність людей, незважаючи на численні застереження рятувальників, люди продовжують наводити порядок на своїх земельних ділянках і прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою.
Рятувальники застерігають, що у 2-х подібних випадках вогонь від палаючої сухої трави перекинувся на надвірні споруди. В результаті постраждали 2 господарські будівлі.
У свою чергу екологи не перший рік висувають аргументи проти спалення трави. Зокрема, мотивуючи тим, що трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості грунту, адже не збільшують кількість мінеральних поживних речовин в грунті – лише вивільняють їх з сухої трави, роблять доступними для живлення рослин.
Однак при цьому втрачаються азотні сполуки і мертва органічна речовина грунту (що утворюється з відмираючих частин рослин, в тому числі власне сухої трави). Скорочення кількості мертвої органічної речовини в грунті – це головний фактор зниження ґрунтової родючості.
Крім того від такого вчинку часто страждають тварини, зокрема новонароджені зайченята, які ще сплять у сухій траві.
Нагадаємо.