Харків’янин здійснював незаконні операції з електронними грошима

За попередніми підрахунками, грошовий оборот коштів онлайн-обмінника за місяць складав понад мільйон гривень.

Фігурант обмінював електронні гроші за допомогою платіжних систем, заборонених до використання в Україні.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури викрили 34-річного харків’янина у неправомірному використанні електронних грошей.

Кіберполіція встановила, що зловмисник у 2020 році створив та адміністрував сайт з надання послуг он-лайн обміну електронних грошей, криптовалюти та здійснював фінансові операції з електронними грошима російських платіжних систем «QiwiWallet»,  «Яндекс.Деньги», які заборонені на території України.

Вказані електронні платіжні системи використовуються злочинцями в процесі протиправної діяльності для відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, у зв’язку із неможливістю відстеження їх походження правоохоронними органами.

Особи, бажаючі здійснити фінансові операції з електронними грошима, оформлювали заявку на сайті фігуранта та отримували цю послугу. Клієнт перераховував кошти через національну платіжну систему та отримував еквівалент на електронні чи крипто гаманці заборонених  платіжних систем.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання чоловіка та вилучили 4 одиниці комп’ютерної техніки, 10 терміналів мобільного зв’язку, 10 платіжних карток вітчизняних та іноземних банків, а також грошові кошти.

Чоловіку загрожує штраф від п’яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо.