Гуманітарний фронт: чотири місяці боротьби – сто тонн допомоги Харківщині

За чотири місяці війни близько ста тонн гуманітарної допомоги зібрав, локалізував та передав жителям Слобожанщини гуманітарний хаб Харківської ТЕЦ-5.

Починалося все з власної ініціативи керівника Харківської ТЕЦ-5 Олександра Мінковича та волонтера Дмитра Кисельова, які організували доставку вантажів від друзів зі Словаччини, Польщі, Румунії, Німеччини, Італії, із західної та центральної України. Невдовзі цю ініціативу фінансово і логістично підтримав Благодійний фонд «Майбутнє – дітям!», на ТЕЦ-5 розпочав діяльність гуманітарний хаб.

Як розповів Олександр Мінкович, волонтери хабу ТЕЦ-5 доправляють допомогу громадам Солоницівки та Пісочина, а також у важкодоступні райони Харкова – Рогань, ХТЗ, Нові будинки, селище Жуковського, Данилівку Журавлівку, до багатостраждальної Північної Салтівки. Особливо тепло харків’яни відгукуються про передані їм генератори та електропечі, що дозволяють підтримувати життя в оселях. До слова, 40 мобільних електропечей і 40 газових печей передала ТЕЦ-5 з Німеччини Раїса Трофименко, у минулому вчителька харківської школи N37.

«Війна, на жаль, триває. І якщо раніше наші західні партнери надсилали гуманітарні вантажі великими обсягами і партіями, то зараз відчуваємо брак цієї допомоги. Нам доводиться докладати додаткових зусиль, шукати кошти самостійно, закуповувати необхідне, організовувати доставку. Напевно, Захід, як і ми, втомився від війни. Різниця лише у тому, що ми все ж залишаємося в епіцентрі подій, де кожен тримає свій фронт. ТЕЦ-5 наразі – не лише теплоенергетичний, але й гуманітарний”, – зазначив Олександр Мінкович та навів інший приклад доброчинства, сміливості й волонтерської відваги. «Наш хаб перебуває зараз під особливим покровительством Уманського Свято-Покровського храму. Щотижня звідти нам привозить близько 4 тонн гуманітарної допомоги Зінаїда Сорока. Днями я відзначив Зінаїду Михайлівну Знаком пошани ТЕЦ-5. Бо саме у такий час і в такому ставленні проявляються гуманність, доблесть, милосердя», – зазначив Олександр Мінкович.

Він також висловив вдячність за адміністративний супровід гуманітарних вантажів Харківській обласній адміністрації: персонально її очільнику Олегу Синєгубову та заступнику голови обладміністрації Михайлу Харнаму.

Нагадаємо.