Спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури.
Cпалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладання штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо – під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.
Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів забороняється:
- розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
- розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
- складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
- розміщувати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів.
Також забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.
За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі) передбачено штраф від 50 до 120 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років.
За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – передбачається позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Нагадаємо.