Банду, яка «вибивала» борги зі студентів та іноземців чекає суд

У Харківській області правоохоронці завершили досудове розслідування відносно етнічного угруповання, яке вимагало гроші у студентів та іноземців.

Детективи зібрали докази скоєння чотирьох тяжких та особливо тяжких злочинів етнічним угрупованням.

Встановлено, що на початку 2021 року 53-річний виходець однієї з країни Центральної Азії створив та очолив організовану злочинну групу, до якої залучив чотирьох представників своєї діаспори.

Організатор пропонував громадянам, які проживають на території міста, допомогу у розв’язанні питань, пов’язаних з поверненням боргів. Члени групи підшукували замовників та за частину від суми реального або удаваного боргу розшукували жертв, залякували їх фізичною розправою, іноді утримували їх проти волі до моменту, поки їхні родичі або знайомі не передавали необхідну суму.

4 липня 2021 року, після передачі одним із потерпілих чергового «траншу», учасників угруповання затримали. У зловмисників вилучили кошти, відеозаписи знущань з потерпілих, а також інші докази правопорушень. Під час обшуку за місцем мешкання одного із затриманих виявили та звільнили незаконно утримувану особу.

31 січня прокуратура затвердила обвинувальний акт, який надісланий до суду для розгляду по суті. Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

Нагадаємо.