17-річний хакер розробив копію додатку цифрових послуг

Кіберполіція Харківщини виявила другий випадок підробки додатку цифрових послуг.

Житель Харкова розробив сайт, який із мобільного телефону виглядав як застосунок «Дія». Користувачі на платній основі мали змогу створити будь-який документ – від паспорта до Covid-сертифікату.

17-річний фігурант на віддаленому сервері створив сайт, який із браузера мобільного телефону виглядав як оригінальний застосунок «Дія».

За умови передплати юнак надавав користувачам посилання на свою розробку через бот у месенджері. За цим посиланням громадяни могли власноруч створити документи, які відображалися у підробленій «Дії».

Крім цього, вебплатформа генерувала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.

Підписка коштувала 200 гривень. Також за 200 гривень користувачі мали можливість згенерувати фейковий паспорт громадянина України, 300 гривень коштував фіктивний COVID-сертифікат, 100 гривень – посвідчення водія.

У боті правопорушника авторизувалися понад 20 тисяч користувачів. Наразі бот заблоковано. Кіберполіція встановлює осіб, котрі безпосередньо використовували підроблені документи.

За місцем мешкання фігуранта правоохоронці провели обшук. Вилучено жорсткий диск, смартфони та банківські картки, які використовувалися у протиправній діяльності.

Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмиснику – до трьох років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо.