Українка виборола дебютні юніорські медалі на рівні чемпіонатів світу

Україна здобула перші медалі на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів. Їх принесла 18-річна Світлана Самуляк.

Збірна України розпочала участь у чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів, що триває в грецькому Геракліоні. У другий день змагань на помост вийшла перша українська спортсменка – 18-річна Світлана Самуляк, яка й принесла команді першу медаль чемпіонату.

Українка змагалася в категорії до 55 кг. Торік на світовій юніорській першості в Ташкенті Самуляк виступала в категорії до 59 кг і лишилася без медалей. Цього разу Світлана виборола два “срібла”: велике й мале.

Самуляк показала другий результат у ривку, подужавши 89 кг у третій спробі. Українка поступилася лише чинній віцечемпіонці, бельгійці Ніні Стеркс, яка взяла 93 кг. Третій результат показала узбекистанка Джаміла Панфілова.

У поштвоху Самуляк стала п’ятою: після вдалої спроби на сотні 103 кг підкорилися лише з другого разу. Таку ж вагу взяла Джуліана Кларіса, проте індонезійка зробила це з першої спроби, тому й завершила цей вид програми з малою “бронзою”. Лідерками в цьому сегменті були Стеркс (111 кг) та американка Лейла Кук (106 кг).

Проте хороший результат у ривку дозволив Самуляк здобути ще й велику медаль, тобто за сумою двох видів змагань. Україна виборола “срібло”, підкоривши загалом 192 кг. Чемпіонкою світу стала Стеркс із 204 кг, а на “бронзовій” сходинці зупинилася Панфілова зі 186 кг.