Харківські урбан-парки увійшли до топ-15 кращих проєктів України

Український журнал «Хмарочос», який спеціалізується на урбаністиці та архітектурі, оприлюднив перелік з 15 кращих проєктів десятиліття в Україні.

До нього увійшли «муніципальні проєкти з різних міст України, які стали втіленням нового погляду на комфортне середовище і прикладом для наступних змін уже в 2020-х роках».

У списку – два харківських проєкти: урбан-парки та Саржин яр.

Зараз у Харкові працюють три урбан-парки: на бул. Юр’єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. У 2021 році планується відкриття ще трьох урбан-парків: у парку Перемоги, на перетині вул. Героїв Праці та пр. Тракторобудівників, а також на території школи №11 (Немишлянський район).

Зараз «Центр вуличних культур» разом із Українським культурним фондом проводять перший в Україні конкурс проєктів вуличних культур. Загальний бюджет у 10 млн. грн. буде розподілений між кращими ідеями з усієї країни (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт). Формати можуть бути різними: від відеороликів і графіті до фестивалів і концертів вуличних культур або урбан-парків. Організатори очікують на онлайн-заявки до 15 січня.

Нагадаємо.