Президент УАРОР Сергій Чернов взяв участь у засіданні Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку

Захід проводився Міністром регіонального розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим.

Під час засідання обговорили питання:

  • Підготовка змін до законодавства щодо функціонування ДФРР;
  • Презентація «Дія. Бізнес» та планів розвитку ЦНАП у регіонах;
  • Створення індустріальних парків та фінансування їх інфраструктури за рахунок коштів ДФРР;
  • Виконання завдань, визначених резолюціями Прем’єр-міністра України за результатами поїздок Президента України до регіонів: стан, ключову досягнення та недоліки. Рейтинг виконання завдань міністерствами;
  • Результати оцінки ефективності діяльності голів ОДА та КМДА за IV  квартал 2020 року.

«Обговорювалась необхідність створення економічного каркасу через 150 центрів економічного зростання -міста, центри громад. Про необхідність створення Центрів креативної економіки, на ці цілі в державному бюджеті виділено 110,2 млн. Грн. В 1470 ЦНАПах повинно надаватись понад 400 послуг і забезпечено рівний доступ», – говорить Сергій Чернов.

У 2021 році розпочинається реалізація нового проєкту Міжнародної технічної допомоги ( GIZ) в десяти східних областях. Особлива увага була приділена запуску існуючих 47 індустріальних парків та створенню нових, з урахуванням законодавчо наданих податкових та митних пільг, котрі дають можливість 30 відсотковій економії.

«Найслабкіше місце: відсутність виділених для цих цілей земельних ділянок з інфраструктурою та відсутністю якісних проєктів створення ІП. Перспективним є напрямок еко-індустріальних парків. В державному бюджеті на ІП виділено 80 млн.грн., ця сума викликає необхідність її збільшення у рази . Засідання Комісії відбуватиметься щоквартально», – розповів Сергій Чернов.

Нагадаємо.