На Харківщині перебуває Представництво ЄІБ та ЄС в Україні

З робочим візитом прибули Голова Представництва Європейського Інвестиційного Банку в Україні Жан-Ерік Де Загон та заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вейдман.

Обговорювали питання щодо стану співробітництва, а також визначили можливі напрями подальшої співпраці.

Жан-Ерік Де Загон нагадав, що минулого разу під час його останнього візиту до Харківської області обговорювалися питання щодо розвитку малого та середнього бізнесу, а також зазначив, що сьогодні мова піде про галузь охорони здоров’я й енергозбереження.

Зокрема, йшлося про медичні установи Харківщини, в яких спільним коштом обласного бюджету та Європейського Інвестиційного Банку було успішно проведено реконструкцію важливих соціальних закладів області.

Пан Жан-Ерік Де Загон: «Наша інституція дуже добре робить інфраструктурні проекти, ті, що стосуються ремонту доріг, лікарень, шкіл, а також малого та середнього бізнесу. Працюємо над тим, щоб завдяки нашим інструментам імплантувати стратегію, втілювати у життя паралельно обидві сторони – стратегічного розвитку і місцевого. Таким чином ми демонструємо політику, яку веде ЄС стосовно України».

Окрім того, представництво спільної місії ЄІБ, ЄС та ПРОООН зацікавлені у впроваджені проектів з галузі енергоефективності, які на їх думку зараз будуть дуже на часі. Також, вони наголосили, що для місії дуже важливо не тільки працювати із центральними органами влади, але й з регіонами.

Анніка Вейдман: «Між нами є договір про Асоціацію, є зона поглибленої торгівлі – саме ці документи регулюють наші відносини. Ми тісно співпрацюємо, щоб успішно реалізовувати проекти не тільки в галузі охорони здоров’я, але й підтримуємо впровадження реформи усієї медичної сфери в Україні. І Харківська область демонструє дуже добрі результати в реалізації перших кроків щодо впровадження амбулаторій в регіоні. Харківщина була й продовжує демонструвати ефективні результати. Це молодий регіон, де навчається багато студентів, в тому числі й іноземних, які спостерігають за нашою спільною працею та повернувшись до своїх країн будуть розповсюджувати ідеї про те, як можна досягати успіху разом».

Нагадаємо.