Молодих гвардійців навчають ефективній тактиці

На Харківщині офіцери Нацгвардії навчаються ефективним прийомам та методам роботи при ускладненні тактичних умов.

Гвардійські інструктори, частина з яких – спецпризначенці зі значним бойовим досвідом, намагаються розкрити потенціал своїх підопічних – лейтенантів на зборах у Ракитному. Особлива увага приділяється вогневій підготовці та тактиці малих груп.

Інформацію про заходи оприлюднено прес-службою НГУ на сайті відомства.

Військові змагаються у стрільбі з різних дистанцій, положень, з укриття і на відкритий місцевості, з перенесенням вогню, вдень і вночі. Бігають, стріляють, повзають, реагують на вогневий контакт при патрулюванні, придушують спротив умовного противника, прикривають напарників. При чому в парі нерідко опиняються жінка та чоловік, озброєнні, з бойовими набоями, в повному екіпіруванні, включно з бронежилетами та протигазами, які мають синхронно працювати без жодних скидок на фізичні параметри. При цьому воякам треба вкластися в певні нормативи: швидкість, кучність стрільби, точність тощо.

Особлива увага приділяється заходам безпеки – кожен стрілок має поводитись зі зброєю так, ніби, вона є постійно зарядженою, контролювати спусковий гачок та запобіжник в реальності та голові, не спрямовуючи зброю туди, куди не має на меті стріляти.

На зборах також не забувають напрацьовувати практичні навички з тактичної медицини згідно протоколу ТССС (Tactical Сombat Сasualty Сare). Йдеться не лише про дотримання особистої безпеки. Гвардійці повинні вміти розставляти пріоритети, вміти адекватно сприймати ситуацію у бойових умовах. Правильно комунікувати з умовним пораненим, командуванням та своєю групою, при цьому створювати вогневу перевагу, не забуваючи про скритність переміщення та правильне надання допомоги умовному «пораненому».

Протягом тижня лейтенанти працюватимуть над вдосконаленням своїх навичок, а в п’ятницю керівники визначатимуть кращих, тих хто підходив завзято та ініціативно до занять, намагався реалізувати практично всі отримані у військовому виші знання.

Нагадаємо.