Долю масових заходів у центрі міста вирішить суд

Харківська міськрада звернеться до суду з проханням обмежити проведення дев’яти маршів.

Як повідомила заступник міського голови – керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі, до міської ради надійшло 9 заявок від представників громадських організацій з проханням провести масові марші, в тому числі на захист екології, сімейних цінностей, а також «ХарківПрайд», на вул. Сумській та пл. Свободи в неділю, 15 вересня. Частину заходів заплановано на півдня, деякі – на один і той же час. Кількість учасників кожного з маршів коливається від 300 до 1,5 тисячі осіб.

Під час засідання директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан повідомив, що проведення будь-яких мітингів на проїжджій частині призведе до транспортного колапсу в центрі міста.

«Сьогодні в центральній частині Харкова проводиться великий обсяг дорожніх робіт, і перекриття вулиці Сумської ще більше погіршить рух у місті. Тим більше, це тягне за собою додаткові витрати комунальних підприємств, і я не розумію, чому місто має за це платити», – підкреслив Дульфан.

Начальник управління превентивної діяльності ГУ Нацполіціі в Харківській області Сергій Бірбасов зазначив, що всі заплановані акції різнопланові, що може спровокувати заворушення між їхніми учасниками.

«Якщо можливо, краще перенести акції в різні місця і час дня, адже працівникам Нацполіції доведеться направити багато ресурсів, щоб забезпечити громадський порядок під час їх проведення. Крім того, це буде вихідний день, і в центрі міста буде гуляти багато городян з дітьми. Ми повинні звернути увагу, що на всі ці ситуації дивитимуться наші діти», – підкреслив Бербасов.

Однак заявники відмовилися змінити час і місце проведення мітингів, в зв’язку з чим на погоджувальній раді прийнято рішення звернутися до суду.

«Відповідно до прийнятого членами ради рішення, ми звертаємося до суду з позовом про заборону проведення даних заходів у вихідний день, щоб забезпечити тим самим спокій жителям нашого міста», – підкреслила Чечетова-Терашвілі.

Нагадаємо.