З початку війни ДСНС знешкодила на Харківщині понад 72 тисячі вибухонебезпечних предметів

ФОТО: ДСНС

За даними речника ГУ ДСНС України в Харківській області Євгена Василенка, на Харківщині зараз працює 31 піротехнічний розрахунок ДСНС – це 157 саперів і 62 одиниці спецтехніки.

«Сапери продовжують обстежувати лінії електропередач, а також працюють за заявками місцевих жителів. Наразі обстежено понад 3 тис. 160 га території, 2 тис. 57 км ЛЕП. Загалом виявлено та знешкоджено 72 тис. 304 ВНП. За минулий тиждень сталися 3 підриви на вибухонебезпечних предметах, в результаті одна людина постраждала», – розповів Євген Василенко.

29 червня в Борівській, а 1 липня в Барвінківській громаді Ізюмського району сталися підриви сільськогосподарської техніки. В обох випадках трактори підірвалися на невідомих боєприпасах, люди не постраждали.

30 червня у селищі Панютине Лозівського району внаслідок необережного поводження з ВНП (попередньо – гранатою) постраждав 13-річний підліток. До лікарні він потрапив з травматичною ампутацією пальців лівої кисті.

Також населенню вкотре нагадали, що вся деокупована територія є небезпечною. Тому заборонено відвідувати ліси, лісосмуги, а також місцевість з високою травою. Крім того, заборонено відвідувати водойми. Пересуватися можна лише по дорозі з твердим або асфальтовим покриттям.

ФОТО: ДСНС

Нагадаємо.