«Укренерго» оголосило надзвичайну ситуацію

Внаслідок російських обстрілів відбулася втрата понад 50% споживання об’єднаної енергетичної системи.

Про це йдеться у повідомленні «Укренерго». Це означає настання режиму системної аварії, – пояснили в компанії. Такий режим введено тільки для учасників ринку електроенергії, він стосується виключно ринкових операцій.

Наразі по всій території України діє режим аварійних відключень.

«Зважаючи на те, що це вже 9 хвиля ракетних ударів по енергетичних об’єктах, відновлення електропостачання може зайняти більше часу, ніж раніше. Пріоритетно електроенергія буде подаватись на об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, водоканали, об’єкти теплопостачання, очисні споруди», – додали в «Укренерго».

“Весь Харків та область залишились без електропостачання. Більше 1600 населених пунктів без електрики, а це — 1 млн 279 тисяч абонентів. Енергетики працюють над запуском. У першу чергу будемо запускати водо- та теплогенеруючі підприємства, далі — житловий фонд. Рано давати пронози, але дуже сподіваємося, що до кінця дня вдасться почати запуск”, — розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Додатково. Станом на 15 грудня в енергосистемі України зберігався значний дефіцит електроенергії. Ситуацію значно ускладнюють погодні умови: сніг, обледеніння, сильні пориви вітру.

Нагадаємо.