У Харкові затримали квартирних шахраїв

Входили в довіру та відбирали квартири у громадян поважного віку. До складу групи входили четверо осіб – громадяни України та іноземці.

Організатор наразі утримується в СІЗО за підозрою у скоєнні розбійного нападу. Звідти чоловік керував та контролював усі дії своїх «підопічних».

Оперативники затримали трьох учасників злочинної групи – двох чоловіків і жінку.

Під керівництвом лідера угруповання, який наразі знаходиться в СІЗО за скоєння розбійного нападу, розробили злочинний план. Фігуранти входили в довіру до громадян поважного віку, викрадали оригінали документів на квартири та на підставі підроблених довіреностей переоформляли їх на свою спільницю, а потім продавали іншим особам.

Частину отриманих у такий спосіб коштів розподіляли між усіма учасниками злочинної групи, решту витрачали на вирішення питань, пов’язаних з процесом підготовки та переоформлення нерухомості.

Саме за такою схемою зловмисники переоформили квартиру у центрі Харкова, що належала пенсіонерці, та намагалися її продати.

За результатами проведення обшуків в автомобілі та за місцями їхнього проживання поліцейські вилучили пістолет з ознаками перероблення, документи та речі, що підтверджують злочинну діяльність фігурантів, мобільні телефони, частину грошових коштів у сумі 33 700 дол. США та 30 000 грн, отриманих при спробі відчуження вказаної квартири третій особі шляхом обману, колекцію кинджалів, що були раніше викрадені з квартири потерпілої.

За шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 12-ти років із конфіскацією майна.

Нагадаємо.