Спостерігачі озвучили підсумки виборів на Харківщині

За даними спостерігачів громадської мережі «Опора», у Харківській області вибори пройшли без порушень, які б носили системний характер.

На цих виборах найпоширенішим порушенням була фото- і відео-фіксація заповненого бюлетеня. Фотографування бюлетеня не заборонено законодавчо, але заборонено порушення таємниці голосування. Тобто людина має право фотографувати, але не має права викладати фотографію в загальний доступ.

За словами голови ГМ «Опора» Миколи Зінченка, одним з головних порушень була передвиборна агітація. Зокрема, в день виборів в місті Ізюм місцевий житель на своєму паркані розмістив агітаційний банер одного з кандидатів. З цього приводу спостерігачі звернулися в поліцію.

Крім випадків неправомірної агітації на деяких дільницях бюлетенів було менше, ніж виборців. Це пов’язано з тим, що ЦВК друкує бюлетені за попередніми списками виборців, за 10-11 днів до дня виборів. Списки можуть уточнюватися.

Також, типовим порушенням, яке повторюється з року в рік активіст назвав наявність в списках “мертвих душ”.

Зафіксовано кілька випадків, коли людина прийшла на вибори, хотіла проголосувати, а списку за неї вже хтось розписався в отриманні бюлетеня. Це може бути помилкою виборця, який за списком йшов раніше, який міг поставити свій підпис не в ту клітинку. А може бути і вкиданням бюлетеня під чужим ім’ям.

За даними організації, явка по Харківській області склала більше 65% відсотків.

Нагадаємо.