Сьогодні День визволення України від німецько – фашистських загарбників

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.

В ході війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Сьогодні, у день 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, квіти до Меморіалу Слави в Лісопарку поклали ветерани, представники  громадських об’єднань, дипломатичних місій, керівники підприємств та установ регіону, громадськість.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернувся до ветеранів, зазначивши, що у кожній сім’ї цього дня неодмінно згадують родичів, що не повернулися з тієї кривавої війни.

«Доземний уклін та глибока вдячність  усім ветеранам війни та праці. Ви відродили  країну та подарували нам найцінніше – свободу та злагоду, що й дотепер є надійним фундаментом для будівництва  незалежної країни», – зазначив голова обласної ради.

Щиросердно зичу кожному з вас здоров’я на довгі роки, життєвих гараздів та добробуту. Зі святом!»

Нагадаємо.