Пожежі у природних екосистемах набирають загрозливих масштабів

Щодня рятувальники Харківщини ліквідують декілька десятків пожеж у природних екосистемах.

Такі пожежі, як правило, трапляються внаслідок того, що вогонь виходить з-під контролю людини, яка за допомогою нього намагається вести господарську діяльність – прибрати чагарники, сухостій, сміття тощо.

Незважаючи на те, що такий спосіб наводити лад на господарчих ділянках та відкритому просторі заборонений, люди не зважають на це і продовжують дедалі частіше підпалювати стихійні сміттєзвалища, луки, яри, пустирі тощо.

Дуже часто, не маючи достатньої кількості засобів пожежогасіння, або просто кидаючи палаючу страву напризволяще, громадяни не в змозі далі контролювати її горіння і виникає пожежа, що розповсюджується в часі та просторі. Часто-густо такі пожежі перекидаються на об’єкти народного господарства, приватні оселі, поля та ліси, а іноді – забирають людське життя.

Минулої доби рятувальники здійснили 23 виїзди на гасіння пожеж сухостою та сміття, які знищили біля 32 га рослинності у природних екосистемах. То того ще трапилось і дві великих лісових пожежі.

Серед найбільш масштабних пожеж є пожежа сухостою на відкритому просторі поблизу м. Балаклія. Там горіла суха трава, очерет та дерева на площі 10 га.

Нагадаємо.