Ошукували літніх людей за схемою «ваш родич у біді»

Шахраї налагодили схему «ваш родич у біді». Вони телефонували переважно літнім людям та повідомляли, що їхні близькі потрапили до лікарні, тому терміново необхідні гроші на лікування.

Серед зловмисників – утриманці Маріупольського слідчого ізолятора та звільнені з місць позбавлення волі.  На їх рахунку щонайменше 14 фактів злочинної діяльності.

Організував таку діяльність утриманець Маріупольського слідчого ізолятора. Залучив до злочинної діяльності осіб, які також знаходяться в СІЗО, та раніше засуджених. Останні організовували процес передачі готівки кур’єрам та особисто отримували гроші від потерпілих.

Під час слідства поліцейські встановили причетність зловмисників до вчинення 14 фактів заволодіння грошовими коштами на суму майже 1,5 млн грн.

У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України оперативники та слідчі затримали двох осіб. Вони як раз отримали від 90-річної жінки  на «лікування» родича понад 1000 доларів США та 64 000 гривень.

Одночасно із затриманням правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями мешкання фігурантів та у приміщенні СІЗО, де утримується організатор злочинної схеми. Вилучили 12 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, зошити та блокноти з «чорновими» записами, гроші.

За скоєне підозрюваним може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо.