На Харківщині створено 24 мобільні бригади та 72 пункти щеплення від COVID-19

На Харківщині розроблено план дій медичних працівників для проведення вакцинації мобільними бригадами. Наразі медики проходять навчання у Києві.

У залежності від вакцини, яка буде поставлена в Харківську область, працюватимуть різні схеми проведення вакцинальної кампанії.

Очікується, що в лютому на Харківщину будуть постачатися вакцини двох виробників: Pfizer та AstraZeneca.

«На сьогодні вакцини, які зайдуть у Харківську область, будуть зберігатися на обласному аптечному складі. Pfizer буде поставлятися у спеціальних контейнерах із сухим льодом. Також у нас є обладнання, котре забезпечить відповідні умови зберігання: -70° С. Стосовно AstraZeneca – у неї простіші умови зберігання: +2-8 °С», – повідомив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Ігор Волченко.

За словами чиновника, понад 50% людей наразі відмовляється робити щеплення. «Це тому що немає інформації, яка вакцина зайде. Це співробітники мобільних бригад і співробітники закладів охорони здоров’я, які надають допомогу хворим COVID-19».

Довідково. У першу хвилю імунізації, яка розпочнеться у лютому, заплановано вакцинувати 15 тис. 400 осіб – переважно, медиків. Під час другої хвилі, яку заплановано на квітень, мають вакцинувати 125 тис. жителів Харківщини.

Нагадаємо.