На Харківщині оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Український гідрометцентр попереджає про те, що пожежна небезпека панує нині у більшості регіонів країни.

Рятувальники закликають громадян припинити спалювати екосистеми України та нагадують про безпеку під час відвідування кладовищ.

Пожежі в різних куточках Харківської області минулої доби охопили більше 22 гектарів територів. Горіли чагарники, суха трава і очерет, а також сміття на відкритих територіях.

Найбільша за площею пожежа  сталася в селі Верхній Бишкин Олексіївської громади Лозівського району. Там зайнявся торішній очерет, і вогонь перекинувся на приватний сектор. Згорів сарай. Площа пожежі склала 12 гектарів. Більше семи годин знадобилось рятувальникам аби загасити вогонь та врятувати приватний сектор.

«Черговим викликом для підрозділів ДСНС можуть стати і поминальні дні, які відзначаються за тиждень після Великодня. У цей час українці вшановують пам’ять своїх рідних, несуть на їхні могили штучні квіти та впорядковують місця спочину родичів, знову ж таки, спалюючи зайве сміття та рослинність. Горять і минулорічні пластикові квіти, і суха трава, і усе живе навколо… Крім того, щороку неконтрольовані багаття спалюють десятки кладовищ по всій Україні», – коментують ДСНС.

Рятувальники попереджають людей про важливість неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час поминальних днів та у ході господарських робіт на власних присадибних ділянках.

Рятувальники ж закликають: залиште землі наших предків своїм нащадкам!

Переважна кількість займань у природних екосистемах трапляється через легковажність громадян, наголошують у ДСНС. Також розповсюдженню вогню сприяла вітряна погода.

За підпали в Україні передбачена відповідальність. За спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тисяч гривень. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.

Нагадаємо.