В Україні розпочався пожежонебезпечний період

Випалювання сухостою — незаконна діяльність, що призводить до трагічних наслідків та матеріальних втрат.

Унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають.

Найчастішою причиною загорянь сухостою є людський фактор. Випалювання сухої трави біля подвір’я може призвести до масштабної пожежі. А це пряма загроза життю громадян, їх домівкам, рослинному і тваринному світові.

Днями дві малолітні мешканки Зміївського району гралися з сірниками та запалили траву. Коли вогонь почав розходитися у різні боки, вони злякалися та втекли. Через необачний вчинок дівчат рятувальники два дні боролися із пожежами в екосистемі району.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень, відносно посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

За  знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за даною статтею передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Нагадаємо.