На Харківщині неможливе подальше послаблення карантину

У Харківській області перевищені два показники, що не дозволяє перейти до наступного етапу пом’якшення карантинних обмежень.

Станом на 29 червня, 12 областей і Київ не готові до послаблення карантинних обмежень.

За відомостями лабцентру, на сьогодні завантаженість ліжок в Харківській області складає 18,94% (для послаблення карантину дозволено не більше 50%), охоплення тестуванням на 100 тисяч населення 38,08 (дозволено не менше 24).

Наступні два показники, що пропонує МОЗ України, в Харківській області перевищені: відсоток виявлення становить 11,32% (має бути не більше 11%), динаміка захворюваності становить 14,73% (має бути менше 10%).

«Перехід областей до наступного етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні», – йдеться в повідомленні від 29 червня.

Зокрема, карантин не готові послабити Київ, Волинська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Одеська, Рівненська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська області.

Водночас, епідемічні показники дозволяють послабити карантин Миколаївській області, яка ще вчора була у «червоній зоні».

Нагадаємо.